Data publikacji:
24.04.2020
NFZ o zdrowiu. Choroba niedokrwienna serca
Raport przedstawia dane dotyczące choroby niedokrwiennej serca. Przedstawiono informacje o epidemiologii w Polsce i Europie oraz czynnikach ryzyka. Na podstawie danych NFZ zaprezentowano analizę zrefundowanych świadczeń w tym m.in. epidemiologii rejestrowanej OZW, rehabilitacji kardiologicznej w OZW czy programie KOS-zawał.
Typ publikacji:
Okolicznościowy
Słowa kluczowe:
choroba niedokrwienna serca, zawał, rehabilitacja kardiologiczna
Zakres lat:
2014 - 2019
Opis
Załączniki
Powiązane
Inni czytali również
 • Opis

  Z okazji Tygodnia dla Serca, Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował raport dotyczący choroby niedokrwiennej serca (ChNS).

  • Powiązane

   NFZ o zdrowiu. Nadciśnienie tętnicze

   Narodowy Fundusz Zdrowia zaprezentował swój raport w Światowym Dniu Nadciśnienia Tętniczego, obchodzonym 17 maja. Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że aż 10 mln dorosłych Polaków ma nadciśnienie tętnicze.

   Cukier, otyłość – konsekwencje. Przegląd literatury, szacunki dla Polski

   W dniu 21 lutego odbyła się w siedzibie Ministerstwa Zdrowia konferencja poświęcona m.in. problemowi spożywania przez Polaków nadmiernej ilości cukru i wynikającym z tego konsekwencjom.

   • Inni czytali również

    NFZ o zdrowiu. Cukrzyca

    W przeddzień Światowego Dnia Cukrzycy obchodzonego 14 listopada, Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował raport dotyczący cukrzycy. Cukrzyca stanowi coraz większy problem zdrowotny i społeczny. W Polsce problem ten dotyczy 9% populacji, a koszt świadczeń, wyrobów medycznych i leków stosowanych w cukrzycy wyniósł w 2018 r. 1,9 mld zł (wzrost o 23% w porównaniu do 2013 r.).

    NFZ o zdrowiu. Depresja

    Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją obchodzonego 23 lutego, Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował raport dotyczący depresji. Depresja stanowi co raz większy problem zdrowotny i społeczny. Szacuje się, że w Polsce na depresję choruje ok. 1 mln osób.