Data publikacji:
20.02.2020
NFZ o zdrowiu. Depresja
Celem raportu jest przedstawienie danych w zakresie epidemiologii depresji, udzielonych świadczeń, zrealizowanych recept na leki przecwidepresyjne, ciągłości farmakoterapii na przykładzie sertralinum oraz absencji chorobowej i wydanych orzeczeniach lekarskich dla celów rentowych.
Typ publikacji:
Okolicznościowy
Słowa kluczowe:
depresja
Zakres lat:
2013 - 2018
Opis
Załącznik
Inni czytali również
 • Opis

  Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją obchodzonego 23 lutego, Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował raport dotyczący depresji.

  Depresja stanowi co raz większy problem zdrowotny i społeczny. Szacuje się, że w Polsce na depresję choruje ok. 1 mln osób.

  • Załącznik

  • Inni czytali również

   NFZ o zdrowiu. Cukrzyca

   W przeddzień Światowego Dnia Cukrzycy obchodzonego 14 listopada, Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował raport dotyczący cukrzycy. Cukrzyca stanowi coraz większy problem zdrowotny i społeczny. W Polsce problem ten dotyczy 9% populacji, a koszt świadczeń, wyrobów medycznych i leków stosowanych w cukrzycy wyniósł w 2018 r. 1,9 mld zł (wzrost o 23% w porównaniu do 2013 r.).

   NFZ o zdrowiu. Osteoporoza

   Światowy Dzień Osteoporozy jest obchodzony 20 października. Z tej okazji, Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował raport zawierający dane w zakresie epidemiologii, udzielonych świadczeń, zrealizowanych recept na leki stosowane w leczeniu osteoporozy, ciągłości farmakoterapii oraz złamań osteoporotycznych.