Data publikacji:
28.11.2019
NFZ o zdrowiu. Osteoporoza
Celem raportu jest przedstawienie danych w zakresie epidemiologii osteoporozy, udzielonych świadczeń, zrealizowanych recept na leki stosowane w leczeniu osteoporozy, ciągłości farmakoterapii oraz złamań osteoporotycznych.
Typ publikacji:
Okolicznościowy
Słowa kluczowe:
osteoporoza, złamania osteoporotyczne
Zakres lat:
2013 - 2018
Opis
Załącznik
Inni czytali również
 • Opis

  Światowy Dzień Osteoporozy jest obchodzony 20 października. Z tej okazji, Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował raport zawierający dane w zakresie epidemiologii, udzielonych świadczeń, zrealizowanych recept na leki stosowane w leczeniu osteoporozy, ciągłości farmakoterapii oraz złamań osteoporotycznych.

  Osteoporoza jest chorobą, która na świecie dotyka 22,1% kobiet oraz 6,1% mężczyzn powyżej 50. roku życia. Szacowana liczba osób chorych na osteoporozę w Polsce w 2018 roku, oparta na wskaźnikach epidemiologicznych, to 2,1 mln, z czego 1,7 mln to kobiety.

  • Załącznik

  • Inni czytali również

   NFZ o zdrowiu. Cukrzyca

   W przeddzień Światowego Dnia Cukrzycy obchodzonego 14 listopada, Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował raport dotyczący cukrzycy. Cukrzyca stanowi coraz większy problem zdrowotny i społeczny. W Polsce problem ten dotyczy 9% populacji, a koszt świadczeń, wyrobów medycznych i leków stosowanych w cukrzycy wyniósł w 2018 r. 1,9 mld zł (wzrost o 23% w porównaniu do 2013 r.).

   NFZ o zdrowiu. Udar niedokrwienny mózgu

   Narodowy Fundusz Zdrowia z okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu, obchodzonego 29 października, przygotował raport dotyczący udaru niedokrwiennego mózgu. Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że rocznie udar niedokrwienny mózgu dotyka ponad 70 tys. Polaków.