Data publikacji:
13.11.2019
NFZ o zdrowiu. Cukrzyca
Celem raportu jest przedstawienie danych w zakresie epidemiologii cukrzycy, udzielonych świadczeń, zrealizowanych recept na leki stosowane w leczeniu cukrzycy oraz zrealizowanych zleceń na wyroby medyczne.
Typ publikacji:
Okolicznościowy
Słowa kluczowe:
cukrzyca
Zakres lat:
2013 - 2018
Opis
Załącznik
Raport interaktywny
Powiązane
Inni czytali również
 • Opis

  W przeddzień Światowego Dnia Cukrzycy obchodzonego 14 listopada, Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował raport dotyczący cukrzycy.
  Cukrzyca stanowi coraz większy problem zdrowotny i społeczny. W Polsce problem ten dotyczy 9% populacji, a koszt świadczeń, wyrobów medycznych i leków stosowanych w cukrzycy wyniósł w 2018 r. 1,9 mld zł (wzrost o 23% w porównaniu do 2013 r.).
  Dane za kolejne lata są aktualizowane w interaktywnym raporcie dostępnym poniżej.

  • Załącznik

  • Powiązane

   Cukier, otyłość – konsekwencje. Przegląd literatury, szacunki dla Polski

   W dniu 21 lutego odbyła się w siedzibie Ministerstwa Zdrowia konferencja poświęcona m.in. problemowi spożywania przez Polaków nadmiernej ilości cukru i wynikającym z tego konsekwencjom.

   NFZ o zdrowiu. Udar niedokrwienny mózgu

   Narodowy Fundusz Zdrowia z okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu, obchodzonego 29 października, przygotował raport dotyczący udaru niedokrwiennego mózgu. Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że rocznie udar niedokrwienny mózgu dotyka ponad 70 tys. Polaków.

   • Inni czytali również

    NFZ o zdrowiu. Nadciśnienie tętnicze

    Narodowy Fundusz Zdrowia zaprezentował swój raport w Światowym Dniu Nadciśnienia Tętniczego, obchodzonym 17 maja. Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że aż 10 mln dorosłych Polaków ma nadciśnienie tętnicze.