Data publikacji:
04.11.2020
Rynek aptek w Polsce. Analiza marży na lekach wydawanych na receptę.
W raporcie analizowany jest rynek aptek, pod kątem uzyskiwanych przez apteki marż na sprzedaż wydawanych na receptę leków refundowanych i pełnopłatnych.
Typ publikacji:
Okolicznościowy
Słowa kluczowe:
apteki
Zakres lat:
2013 - 2019
Opis
Załączniki
Powiązane
Inni czytali również
 • Opis

  W raporcie analizowany jest rynek aptek, pod kątem uzyskiwanych przez apteki marż na sprzedaż wydawanych na receptę leków refundowanych i pełnopłatnych. Marże rozumiane są jako różnica pomiędzy przychodami uzyskanymi ze sprzedaży leku (zapłata pacjenta i ewentualnie refundacja) a kosztem jego nabycia w hurtowni. Analiza dotyczy 2019 roku i uwzględnia ponad 13 tys. aptek. Poszerzona analiza dotycząca tylko leków refundowanych objęła ponad 20 tys. aptek w latach 2013-2019.

  • Załączniki

  • Powiązane

   NFZ o zdrowiu. Osteoporoza

   Światowy Dzień Osteoporozy jest obchodzony 20 października. Z tej okazji, Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował raport zawierający dane w zakresie epidemiologii, udzielonych świadczeń, zrealizowanych recept na leki stosowane w leczeniu osteoporozy, ciągłości farmakoterapii oraz złamań osteoporotycznych.

   • Inni czytali również

    Cukier, otyłość – konsekwencje. Przegląd literatury, szacunki dla Polski

    W dniu 21 lutego odbyła się w siedzibie Ministerstwa Zdrowia konferencja poświęcona m.in. problemowi spożywania przez Polaków nadmiernej ilości cukru i wynikającym z tego konsekwencjom. Głównym tematem spotkania była prezentacja wyników raportu „Cukier, otyłość – konsekwencje. Przegląd literatury, szacunki dla Polski”, przygotowanego przez zespół analityków z Departamentu Analiz i Strategii Narodowego Funduszu Zdrowia.

    NFZ o zdrowiu. Cukrzyca

    W przeddzień Światowego Dnia Cukrzycy obchodzonego 14 listopada, Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował raport dotyczący cukrzycy. Cukrzyca stanowi coraz większy problem zdrowotny i społeczny. W Polsce problem ten dotyczy 9% populacji, a koszt świadczeń, wyrobów medycznych i leków stosowanych w cukrzycy wyniósł w 2018 r. 1,9 mld zł (wzrost o 23% w porównaniu do 2013 r.).