Data publikacji:
21.02.2019
Cukier, otyłość – konsekwencje. Przegląd literatury, szacunki dla Polski
W raporcie przedstawiono informacje o spożyciu cukru w ostatnich latach, statystyki dot. otyłości i nadwagi w Polsce oraz informacje o głównych konsekwencjach otyłości, w tym w danych płatnika publicznego.
Typ publikacji:
Okolicznościowy
Słowa kluczowe:
otyłość, cukier
Zakres lat:
2008 - 2017
Opis
Załączniki
Inni czytali również
 • Opis

  W dniu 21 lutego odbyła się w siedzibie Ministerstwa Zdrowia konferencja poświęcona m.in. problemowi spożywania przez Polaków nadmiernej ilości cukru i wynikającym z tego konsekwencjom. Głównym tematem spotkania była prezentacja wyników raportu „Cukier, otyłość – konsekwencje. Przegląd literatury, szacunki dla Polski”, przygotowanego przez zespół analityków z Departamentu Analiz i Strategii Narodowego Funduszu Zdrowia.

  • Inni czytali również

   NFZ o zdrowiu. Udar niedokrwienny mózgu

   Narodowy Fundusz Zdrowia z okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu, obchodzonego 29 października, przygotował raport dotyczący udaru niedokrwiennego mózgu. Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że rocznie udar niedokrwienny mózgu dotyka ponad 70 tys. Polaków.

   NFZ o zdrowiu. Nadciśnienie tętnicze

   Narodowy Fundusz Zdrowia zaprezentował swój raport w Światowym Dniu Nadciśnienia Tętniczego, obchodzonym 17 maja. Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że aż 10 mln dorosłych Polaków ma nadciśnienie tętnicze.